fbpx

II. Pillier

Pokiaľ sa nechcete spoliehať na príjem v starobe len zo Sociálnej poisťovne, je vhodné zamerať sa na viaceré zdroje budúceho dôchodku. Jedným z nich je aj 2. pilier. Výber povinných príspevkov pritom realizuje Sociálna poisťovňa, ktorá ich postúpi dôchodkovej správcovskej spoločnosti. Tá ich následne pripíše na váš dôchodkový účet a pri dosiahnutí dôchodkového veku budete poberať príjem z dvoch zdrojov. Dôchodok z 2. piliera pritom bude závisieť od zaplatených príspevkov a ich zhodnotenia.
III. Pilier

3. pilier, známy pod pojmom doplnkové dôchodkové sporenie, je dobrovoľnou formou sporenia na starobu. Príspevky doň zväčša znáša sporiteľ, no v mnohých firmách je obľúbeným benefitom príspevok zamestnávateľa na tretí pilier svojich zamestnancov. Ak sa rozhodnete sporiť si v treťom pilieri, môžete si znížiť základ dane do sumy 180 eur ročne. Navyše sa v prípade úmrtia sporiteľa nasporené prostriedky stávajú predmetom dedičského konania.

Recenzie od našich klientov

"S pánom Kajanovičom som nadmieru spokojný. Profesionálne jednanie a odhodlanie, pomôcť riešiť môj finančný status. Vybavil investičné sporenie šité na mieru, vďaka ktorému splatím svoju hypotéku rýchlejšie. Navrhol komplexnú životnú poistku pre celú rodinu za bezkonkurenčnú cenu a hlavne účelovú. Som odhodlaný pokračovať v spolupráci."
Róbert Járek
"So spoločnosťou Swiss life select sme boli veľmi spokojní. Pán Paulovič bol veľmi ústretový a mal skvelý prístup, všetko nám podrobne vysvetlil a vybavil za nás všetky potrebné papiere. Určite odporúčame všetkým ktorí nemajú čas a potrebujú pomoc pri vybavovaní hypotéky."
Katka Blahovská
S pánom Kajanovičom som veľmi spokojná a nielen ja, ale aj celá moja rodina. Nastavil nám investície, taktiež každý rok kontroluje výhodnosť našich PZP a zdravotných poistení. Momentálne sme riešili cestovné poistenie na dovolenku a som takisto nadmieru spokojná. Všetko potrebné vybavil za nás, čo veľmi oceňujem, keďže nám ušetril veľa času. Všetkým odporúčam využiť poradenstvo a služby od pána Kajanoviča.
Patrícia

Ľudský pohľad na financie

Každý klient je pre nás špecifický, preto si dávame záležať na kvalite. Bezplatná finančná analýza a auditácia zmlúv. 

Zavolaj a poraď sa s nami