Centrála: Mostná 56, Nitra 94901
+421 911 224 140

Služby Pre Bývanie

Bývanie vo vlastnom je jedným zo základných cieľov väčšiny z nás. Na jeho realizáciu je často potrebná hypotéka. Keďže ide o dlhodobý bankový úver na kúpu či výstavbu nehnuteľnosti so splatnosťou od štyroch do tridsiatich rokov, znamená záväzok na celý život. Skôr, než sa rozhodnete pre úver na bývanie, zvážte viaceré faktory.

Ilustračné foto kuchyne

Kúpa nehnuteľnosti

Kúpa nehnuteľnosti, či už bytu, pozemku alebo rodinného domu, sa v mnohých prípadoch nezaobíde bez hypotéky. Jej výšku stanovujú banky na základe hodnotenia bonity žiadateľa a hodnoty nehnuteľnosti, ktorá má slúžiť na zabezpečenie hypotéky. Tú vám finančné inštitúcie štandardne poskytnú do výšky 70 % z hodnoty nehnuteľnosti, vo výnimočných prípadoch až do 90 % z tejto hodnoty. Hoci hodnotu nehnuteľnosti stanovujú znalci, banka ju môže upraviť.

KONTAKT

Výstavba nehnuteľnosti

Výstavba nehnuteľnosti je výzvou, rovnako ako aj financovanie výstavby. Ak ste sa ale definitívne rozhodli pre komfort bývania v rodinnom dome, hypotekárny úver vám poskytne väčšina bánk. Ich ponuky sa však odlišujú v nastavených podmienkach. Mal by vás preto zaujímať časový horizont uvoľnenia peňazí, aby ste mohli začať stavať čo najskôr, ale aj výška súm v jednotlivých čerpaniach. Overte si aj viazanosť uvedených transakcií na odovzdanie potrebných podkladov.

KONTAKT

Ilustračné foto domu
Ilustračné foto

Konsolidácia úverov

Konsolidácia viacerých a často nevýhodných úverov môže jednoducho vyriešiť problém s vysokými splátkami. Refinancovanie úveru vám umožní zbaviť sa starých dlhov pri súčasnom čerpaní úveru za výhodnejších podmienok. Takto ušetrené peniaze môžete investovať alebo si dopriať rekonštrukciu nehnuteľnosti či kúpu auta.

KONTAKT

Na problematiku hypoték sme sa zamerali aj v našom článku Hypotéka – kľúč k bývaniu vo vlastnej nehnuteľnosti?

Hypotekárne úvery pre nás nie sú žiadnou výzvou. Naši kvalifikovaní pracovníci si s nimi hravo poradia, aby ste vy z toho získali pre seba čo najviac.