fbpx

Rizikové životné poistenie, ako si ho správne nastaviť.

Načo vlastne potrebujeme životné poistenie?

Dôležité je sa pozrieť na to tak, či si poistenie uzatvára mladý človek bez záväzkov, alebo rodina, ktorá má iné potreby a vyžaduje komplexnejšiu ochranu. V skratke chráni nás a naše peniaze. Poistenie si klienti uzatvárajú hlavne preto, že pokiaľ príde neočakávaná situácia, ako je napríklad úraz, kritická choroba, trvalé následky, práceneschopnosť, smrť, tak nám má zabezpečiť chýbajúcu časť príjmu, alebo pri najhoršom nás zbaviť celého záväzku.

Štatistiky v rámci sociálnej poisťovne hovoria, že ročne na Slovensku zomrie 1% populácie. Najviac úmrtí je spôsobených chorobami obehovej sústavy, rakovinou a chorobami tráviacej sústavy. Choroby predstavujú až 95% zo všetkých úmrtí. Na smrť úrazom zomrie len 5% z celkového počtu úmrtí. 

Práve pre tieto štatistiky je veľmi dôležité kontaktovať odborníkov. A hlavne tých, ktorí o týchto faktoroch vedia. 

Každý klient je individuálny na základe konkrétnej životnej situácie, v ktorej sa nachádza. 

Vždy sa však zamerajte na to najdôležitejšie. 

  • Životné poistenie nie je na sporenie – ak už také máte, je potrebné ho prehodnotiť. Keďže veľa krát sú v ňom skryté poplatky, ktoré v konečnom dôsledku cenu navýšia a znížia krytie.
  • Životné poistenie odporúčame riešiť s nezávislým sprostredkovateľom. Dôvod je jednoduchý. V banke prípadne aj na pobočke poisťovne dostanete vždy okresané možnosti, keďže portfóliá iných spoločností sú pre nich veľa krát neznáme. 
  • Pokiaľ držíme na účte rezervu poprípade máme majetok, ktorý je zároveň investičný. Pripoistenie drobných úrazov alebo práceneschopnosti pre nás nemá význam, nakoľko dokážeme pokryť dočasné náklady z peňazí, ktoré máme k dispozícii na účte. 
  • Pre rodinu je hypotekárna asistencia, za mňa osobne najdôležitejšia súčasť poistenia. Kopíruje výšku hypotéky a za výhodnejších podmienok má klient chránené najdôležitejšie riziká. S najväčšou pravdepodobnosťou hypotekárny úver budeme splácať prevažnú časť svojho života, preto výška krytia musí zodpovedať aj výške hypotekárneho úveru. Treba myslieť na možné nehody, ktoré sa môžu prihodiť, ako napríklad čiastočná invalidita, pri ktorej dostávame sumu 204 €, čo je priemerná výška výplaty čiastočného invalidného dôchodku. Pokiaľ máme správne nastavenú hypotekárnu asistenciu, poisťovňa dlžnú sumu za nás vyplatí. 

Odporúčanie pre všetkých

Pre ponuku poistenia využite nezávislého poradcu, ktorý má prehľad o všetkých poisťovniach a aj rizikách spojených pri plneniach. Práve preto našim klientom bezplatne vykonávame audit ich zmlúv a zároveň individuálne riešiť poistenie podľa ich požiadaviek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zavolaj a poraď sa s nami